Csütörtök, 2024 Április 25, 22:17
Makettező Baráti Kör Kapuvár
Üdvözöllek Vendég | RSS
Nyitólap | X-Wing Fighter ~1:43 /MPC-ERTL/ - Fórum | Regisztráció | Belépés
[Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: mabakkapuvar  
Fórum » Főmenü » Mi készül éppen? » X-Wing Fighter ~1:43 /MPC-ERTL/
X-Wing Fighter ~1:43 /MPC-ERTL/
mabakkapuvarDátum: Péntek, 2011 Szeptember 16, 09:25 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 14
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szép napot Uraim!

Bevallom duplán is "szűz "terepre sikerült keverednem ismét. Egyrészről még nem készítettem Sci-Fi makettet,másrészről nem szoktam más által összerakott makettet vásárolni!A kőszegi verseny börzéjén akadtam erre a makettre (meg egy másikra is )!Ami miatt kivételt tettem az a gyermekkori érdeklődés a gép iránt és az eladóval kialkudott remek ár volt.Mellette szólt még,hogy a piros csíkon kívül nem volt festve a madárka és úgy ítéltem meg,hogy könnyen szétszedhető lesz.
Így került hozzám a makett!

Maga a makett elég "elnagyoltnak" tűnik,túl sokat nem hoztak ki belőle bár igaz,hogy nem egy mai csúcsmakett és a kora is meghaladja pár kolléga életkorát! 1989-ben készült a makett és az MPC/ERTL külön nem is ad meg méretarányt, a dobozon sem és az összeállítási útmutatóban sem akadtam a nyomára .Az interneten azért már több infót lehetett találni ,innen derült ki ,hogy a méretarány megközelítőleg 1:43 miért pont ez nem is értem?
A hét elején nem bírtam magammal és el kezdtem tanulmányozni a fellelhető anyagokat és sorba vettem az átalakítandó részeket.Hááát mit ne mondjak lesz rajta bőven,jelen állásában annyit tennék hozzá,hogy ugyan az mint az "eredeti" csak TELJESEN MÁS!! Szinte nem találtam olyan részt amit ne kéne kicsit megtuningolni .A babrálás közben rögtön áldozatul is estek a lézerfegyverek,amelyek egymás után hagyták el a "gazdatestet"akaratomon kívül.Gondoltam ha ennyire menni akarnak akkor velük kezdem a fazonigazítást.
A lézerágyúk /vagy mik ezek pontosan?/ legvastagabb része autósboltból való mezei fékcsőből készült amit méretre vágtam és a végeit felfúrtam ,hogy bele menjen a következő elem ami vastag egy eres réz vezetékből van ezután összeforrasztottam a 2 darabot.Az egyengetés nem volt egy majális de végül sikerült egy akkus fúró segítségével és kis kitartással megoldani.A fekete rész a vezeték saját szigetelésének egy darabja pill ragaccsal rögzítve.A fegyver végére a kincses dobozomban találtam ezeket a bontott gép alkatrészeket amiket pont ide találtak ki!Kifúrtam a rézdrót végét (több lépcsőben!), és egy kiszuperált golyóstollból akkus fúróban ,szike segítségével leszúrtam a megfelelő méretű gyűrűket amiket kifúrtam ,sorjáztam és ketté vágtam , ezekből lettek a fehér színű félkörök.Ezeket felhúztam a végelemre amit beragasztottam kifúrt rézvezetékbe ,bepozicionáltam és Pink-Zapp-al rögzítettem.Már csak a középső elemen volt tenni való aminek két végére más más elemet gondoltam ki.Az első részre nagyon vékony rézfólia csíkot tekertem 2 rétegben a hátsó felére pedig 0,2 -es ónból (Kösz Z)tekertem fel 5 menetet,hűtőbordázat gyanánt amit szintél leragasztottam.
A rögzítésük miatt még egy stift jön mindegyik végébe, aminek a helyét már kifúrtam és készen is lennének.Remélem érthető volt a sok zagyvaságom!?
Összevetve a "gyárival".

Az elkészült darabok.


Köszönöm,hogy megtiszteltetek ,minden infót és kritikát szívesen fogadok!

További szép napot mindenkinek!
Üdv:Bubu
Csatolmányok: 0530078.jpg (68.8 Kb) · 7267753.jpg (51.1 Kb) · 6042576.jpg (111.0 Kb) · 4933907.jpg (135.4 Kb)
 
mabakkapuvarDátum: Csütörtök, 2011 Szeptember 22, 16:36 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 14
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
A madarat sikerült kisebb nagyobb rongálások árán szétbontani így megkezdődött a csonkítása.A jobb oldali vetőcső gerincét kialakítottam ,most szárad aztán tömítés ,csiszolás.

Az orr"futó"ajtajait levágtam és kivágtam az akna helyét.

Az orron kivágtam a primary sensor ablakának a helyét.

Hát most csak ennyi biggrin

Üdv:Bubu
Csatolmányok: 5278563.jpg (47.9 Kb) · 1106562.jpg (52.8 Kb) · 2758967.jpg (57.9 Kb)
 
mabakkapuvarDátum: Csütörtök, 2011 Szeptember 29, 07:45 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 14
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Akkor itt a folytatás! biggrin
Folyamatosan tömítem a torpedó vető csöveket,lassan elérik a kívánt formát.



Sajnos a hátsó üvegezést nem tudtam kiszedni így kénytelen voltam kijavítani a keret hibáit a hátsó részen.Kb 1,5 mm-es hézag tátongott az üveg és a keret közt,csalnom kellett , így szélesebb lett az oszlop mint kéne de még mindig a legjobb megoldás volt szerintem.



Készülget az "orrfutó" aknája is ,meg persze maga a "futó" is a hidraulika csöveket majd csak a beszerelés előtt kapja meg!





Üdv:Bubu
Csatolmányok: 1606348.jpg (48.7 Kb) · 7994754.jpg (48.4 Kb) · 1806025.jpg (48.9 Kb) · 4350403.jpg (58.3 Kb)
 
mabakkapuvarDátum: Kedd, 2011 Október 11, 23:06 | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 14
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Most a hajtóművek leömlőit barkácsoltam egy kicsit.Bevagdostam a leömlőket körben és rézlemezből készítettem beléjük betétet amik még nincsenek méretre vágva és beragasztva.





Elkészült egy főfutó ajtó is,igaz még csak a külső oldala de ez is valami,még kell 3 ilyen. Az a műanyag vacak az eredeti ajtó.



Üdv:Bubu
Csatolmányok: 5021748.jpg (62.8 Kb) · 0251440.jpg (54.2 Kb) · 3705102.jpg (58.8 Kb)
 
Fórum » Főmenü » Mi készül éppen? » X-Wing Fighter ~1:43 /MPC-ERTL/
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024 Ingyenes webtárhely uCoz